Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa        Fotoğraflar      Site Yönetimi         Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi    İletişim     Gizlilik Poltikası     Ziyaretçi Defteri
 

Ülkemizin için iyi düşünüp karar vermeliyiz - Yukarıköy Mahallesi Web Sitesi - Maçka/Trabzon
   
 

Yakup UZUN ¬

Yakup UZUN

 Ülkemizin için iyi düşünüp karar vermeliyiz

Ülkemizin için iyi düşünüp karar vermeliyiz
 Yazı Boyutu

 Tarih : 17.07.2014 - 13:49:33 


Ülkemizde bir fitne bir fesat bir yalan bir gıybet bir iftira bir ötekileştirme bir benden olmayanın yaşama şansı yoktur düşüncesi almış gidiyor.


                   

      ALLAH  kullarını   yaratırken  ,  hayatlarını  sürdürmesi  aşamasında  iyi , güzel,   doğru ve  yanlış arasında kıyaslamayı  yapabilsin bu yaptıkları kıyaslama ile hayatlarını  sürdürsünler diye algılama duygusu vermiştir.Yine hayatlarını devam ettirebilmek için  yeme , içme  ,nefes alma  duygusu vermiştir. Bunun yanında; sadece yaşadığı dakikaları hayat olarak düşünmeyip, kadere, ölüme  inansınlar diye de  vicdan ,  ahlak  ve insaniyet  duygusu vermiştir.Bunları neden  yazdım! veya neden böyle bir konuya girdim, bu konuları benden   daha iyi bilen alimler  veya dini konularda daha  fazla bilgisi olan insanlar mutlaka vardır. Yazdıklarımda eksik veya fazla vardır, ama bir şey doğru; içerik genelde   aynıdır. Herkes   ahlak , fazilet vicdan duyguları içinde yaşamını sürdürür, mümkün olduğunca  yalan, iftira ,kul hakkı yememe  üzerinde hassasiyet gösterir  mümkün olduğunca  bu hataları yapmaktan kaçınırlar. Milletler  doğru  ve yalanı ya  okullardan , ya  hocalardan yada onu millet yapan değerlerden öğrenir ve hata yapmamaya çalışır.Tabi ki  buna bağlı olarak ta  ülkemizi idare eden bürokratlar , bakan veya başbakan düzeyindeki  idareciler , hata ve doğru  yolunda insanları fazlası  ile yönlendirebile şansına sahiptir.Bu bağlamda; bizler yani idare edilenler  sürekli bizi yönetenlerin icraat  ve söylemlerine hep dikkat eder, onların kelimelerinde alıntı yapar, ve kendimize  örnek teşkil edecek  liderleri  tespit eder ve tercih ederiz. Haliyle de demokrasinin gereği olarak ta seçimlerde o beğendiğimiz bize insanı değerleri  öğreten vicdan ve ahlak yönünde  yönlendiren kişiyi ülkemizi  idare etsin diye seçeriz.

          Bu giriş ile anlatılmak istenen  maalesef  ülkemiz  çok şanssız , bu güne kadar bizim ülkemizi idare eden veya  etmeye talip  olan bir  çok siyasi lider, sürekli yalan söylemek, iftira  atmak, benden olmayanların yaşama şansı yoktur demek, insanları ötekileştirmek , insanların dini duygularını sömürmek, halkın sırtından milyarlarca lira değerinde para  kazanmak, yaptıkları  hırsızlıkları meşru göstermek için aile , namus, ahde vefa duygularını  hiçe saymak sadece çıkarları uğruna ülkeyi kardeş  kavgasının içine atmak  ve bazen de ülkenin kutsal toprakları  üzerinde pazarlık  yapmak düşüncelerini bir  görev olarak düşünmüşlerdir.Sevgili dostlar  maalesef bu yazdıklarım şu an ülkemizde fazlası ile yaşanmaktadır.İçinizde kabul eden olur etmeyen olur hepsine saygılıyım, ama lütfen  şu cümleyi kimse kullanmasın     ’’ daha önce ülkeyi yönetenler çalışmadan sürekli  hırsızlık , namussuzluk  yaptı çaldı  hiç olmaz ise bunlar çalışıyor bunlar yese ne olur’’  bu çok yanlış bir düşünce eğer bunu söylerseniz , bunu düşünürseniz hırsızlık ve namussuzluk olaylarını meşru görürseniz o  zaman sizde bunları onaylamış ister    istemez ortak olmuş olursunuz.Belki şunu diyebilecek arkadaş çıkar ‘’’’ ne yaptı bu iktidar  ne çaldı ne yolsuzluk yaptı’’’ bunlar herkes biliyor  ama  ben kısa  kısa  birkaç örnek verebilirim. Sadece  sizden biraz  objektif biraz vicdanlı biraz insanı düşünmenizi  rica ediyorum  ve bu örnekleri yakın zamandaki olaylardan toparlıyorum.

1-Malum 17 aralık ve 25 aralık operasyonları, bu operasyonlarda paralar ortaya çıktı hırsızlar ortaya çıktı , görüntüler ortaya çıktı tapeler  ortaya çıktı , ama maalesef başbakan hala bunlar iftira bunlar kumpas diyebiliyor.Arkadaşlar bakın 15 temmuzda bu  dört  bakan ile  ilgili meclis de fezleke hazırlandı ve komisyon kuruldu , sonuç ne oldu biliyor musunuz ?  komisyon başkanı AKP milletvekili  savcılıktan gelen evraklarda dizim  hatası var diyerek  dosyayı savcılığa iade etti.  Sevgili dostlar bu tavır o okuyan arkadaşlara göre normal geliyor olabilir mi bunun açıklaması şu ‘’’ biz bu hırsızlık araştırmasını   Cumhurbaşkanlığı  seçimi biten kadar  halka duyurmayacağız’’’ bu tavırda sizce ahlak fazilet ve şeref  varmı  ? kim bunu meşru görebilir.

2-2001 yılında bu yana kol kola yürüdüğün cemaat ile  menfaatlerin  yüzünden ters düştün, sen sandın ki  cemaat  kırk yıllık uğraş ile kurmuş olduğu bilinçlendirdiği gençlik kuruluşunu sana  zemin yapar mı  sandın ,  maalesef  cemaat lideri akıllı adam sana yıllarca uğraşıp  oluşturduğun gençliği siyasi düşüncene peşkeş çekmez , işte bu neden ile gençliğin olmadığı için yarın sen partiden ayrıldığın zaman senin adın yok olacağı için gençlik oluşturmak sevdasına  cemaat ile olay yaşadın, yıllarca seni iktidara taşıyan senin ile kol kola  yürüyen seni destek  veren  cemaat  bir anda nasıl vatan haini hırsız oldu, madem böyle bir kuruluştu o zaman sende bunlara   isnat ettiğin  suçlamalara dahilsin çünkü  on iki yıl boyunca  bunlar ile kol kola yaşadın.

3-Son yıllarda başbakanımız ve bakanlarımız  ırak da mısırda Suriye de iç savaşta ölen çocuklar  için göz yaşı döktü, ağladı insanı  olarak haklı aynen destekliyorum , ama Irak da  ölen baskı gören  katledilen Türkmenler  için neden    televizyonda  bir cümle kınama yapmıyorsun yoksa Türk olmaktan utanıyormusunuz.

4-Bir açılım  davası  safsatası var ülkemizde, daha doğrusu bir oyun oynanıyor, oyunun asıl amacı güneydoğudaki  kürt  kökenlı  vatandaşların oylarını alarak seçimleri sürekli  kazanmak ve en nihayet Cumhur başkanlığı   seçimini kazanarak  başkanlık sistemini ülkeye getirmek. Herkes   basından seyrediyor eskiden pkk leşleri asker görünce kaçar idi şu  an asker  leşleri görünce kaçar durumu geldi neden? Çünkü hükümet talimat vermiş açılım var  Kürt teröristler ne yapar ise yapsın müdahale etmeyin. Bunu  kabullenmek kolay mı ! görüyoruz seyrediyoruz asker  yollarda devriye geziyor pkk  leşleri sivil araçları durdurup kimlik kontrolü  yapıyor vergi  kesiyor.Bu sizlere acı gelmiyor mu  bunun içiniz kabullenebiliyor mu.Bu arada  başbakan daha ne istiyorsunuz analar ağlamıyor diye demogoji yapıyor.Arkadaşlar analar ağlamaması  şehit gelmemesi kadar güzel bir şey var mı ama bu anlaşma karşılığında bu terör örgütüne verilen  sözleri de  basında açıklamanız lazım . Ayrıca   terör  örgütü neden saldırıp katliam yapıyordu  , çünkü amaçları bir federe devlet kurmaktı ,amaçları  kendi kaymakam  ve valisini seçmekti ,  amaçları  istediği  gibi terör örgütü bayrağını asmak ve o bez parçası  altında toplanmaktı bunun yanında federe devlet hatta  bağımsız devlet sözlerini   ona destek veren insanlara rahatlık ile anlatmaktı.Sevgili dostlar artık bunları güneydoğuda rahatça  yapıyorlar ne asker ne polisi bunlara müdahale etmiyor   o halde neden analar ağlansın şehit gelsin adamlar devlet eli ile  istediğini her şeyi elde etti zaten neden çatışarak  kendini riske atsın.

5-Türkiye Cumhuriyeti  hukuk  devletidir, en azından anayasada bu yazılır, her birey temel insan hakları ve evrensel hukuk  bildirgesinden azami bir şekilde  yararlanmak zorunda ve gelen hükümetler bu  evrensel  uygulamaları halka  yaşatması gerekir.14TEMMUZ 2014 yılında meclisteki Soma ile ilgili  torba yasa  çalışması içine , soma ile ilgisi olmayan tam 126 kanun tasarısı geçirildi.Bu geçen yasa tasarılarının içinde en dikkat çeken ‘’her hangi bir neden ile suçlanan ve   adli kolluk kuvvetlerine teslim edilen kişilerin avukatlarına  suçlama ile ilgili bilgi verilmesi ‘’yasaklandı .Ya ALLAH aşkına bu nasıl bir kanun yani beni bir kişi  bir konuda şikayet edecek ama benim avukatım ne için suçlandığımı  hakkında bilgi  öğrenemiyecek. Aslında bu kanun cemaat üzerinde yapılması düşünülen  yok etme  operasyonlarından  önce , yapılan haksız  suçlamaları kimse duymasın ,okumasın öğrenmesin  diye alınan bir önlemdir  , ama yazık hiç vicdan yok mu sizde hiç ALLAH korkusu yok mu sizde.

Değerli arkadaşlar aslında bu   örnekleri o kadar çoğaltabiliriz o kadar örnek verebiliriz ki bu sayfalar yetmez  okumak saatler sürer, hepimiz  müslümanız  çok şükür  dinimiz  yalan, inkar , gıybet, iftira , kul hakkı yeme konularından uzak durmamızı bunları affı olmayacağı söylenir, ama maalesef dini kullanarak iktidar olan bu siyasi partide bu yazdıklarımızın hepsi fazlası ile  yazamadıklarımız kadar ile var mevcut gözle  görünüyor okunuyor   düşünülüyor  artık bunların inkarı olamaz ki.

       Önümüzde Cumhurbaşkanlığı secimi var dilerim halkımız sağ duyu ile çıkar ve menfaat düşünen değil ülkesini  halkını , toprağını ,insan hak ve özgürlüklerini, din ve vicdan hürriyetini  ,herkesin eşit  düşünüldüğü  ötekileştirilmediği ,  benden olmayan yaşamasın denmediği , ve bu vasıfları  tüm ülke hakkının varlığı için  düşünen bir lider  Cumhurbaşkanı olarak seçer  ve  kötü devirler  kapanır yeni  güzel  günlere kucak  açarız.  Herkese  saygılar ve sevgiler sunarım.

Not: Bu yazıyı yazdığım gün  meclisden  geçen torba yasada, somadaki  maden katliamına neden olan soma holding  kurumuna devlet 80. milyon dolar yardım  yapma kararı almış. Sanırım iyi ki 301 kişinin ölümüne neden oldun al sana para  daha fazla insanın ölmesine neden olacak maden ocakları ac demek istedi.YAZIKLAR OLSUN 

Oy verdikten Sonra klavyeden ENTER tuşuna basınız  
1 2 3 4 5   Bu Yazıya Toplam 22 Puan Verildi
 Kaynak :  Yakup UZUN

 Kategori  Güncel

3456 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Yazara Ait Diğer Yazılar

Ülkemizin için iyi düşünüp karar vermeliyiz

 17.07.2014

İçimiz kan ağlıyor , Soma faciası bir kader değil ihmaller zincirinden oluşan bir felakettir.

 15.05.2014

Son yıllarda Türkiye de oluşan büyük yolsuzluk iddiaları ve bu ülkeye getirdiği olumsuz gelişmeler.

 8.03.2014

Hükümet cemaat çatıimasıve gerçekler.

 3.01.2014

Güneydoğu Anadoludaki terör olaylarının gerçek durumu nedir.

 7.12.2013

Bakanlar kurulunca kabul edilen yeni tüketici yasası

 29.11.2013

Taksim olayları bir birikim neticesidir.

 9.06.2013

PKK açılımında gelinen son durum

 9.04.2013

Açılım Karşısında PKK 'ya Hangi Tavizler Verilecek

 16.03.2013

Bu tavır gercekten bir süreçmi?

 26.02.2013

Tekirdağdan Selamlar

 12.02.2013

Yeni TTK uygulamaları

 14.01.2013

Emekli Oldum

 12.01.2013

Hayvancılık Kredılerı

 12.01.2013

Memleketim

 12.01.2013

 
 
 

 

Reklam
 
 Duyuru
 Köşe Yazıları

Mücahit TÜFEKÇİ

Mücahit TÜFEKÇİ ¬
Kırsal Mahalle Statüsü

Şaban KADI

Şaban KADI ¬
Dernekler Birleşmelidir

Yakup UZUN

Yakup UZUN ¬
Ülkemizin için iyi düşünüp karar vermeliyiz

MURAT KADI

MURAT KADI ¬
Ben Yaylayı Özledim

Abdullah AKSOY

Abdullah AKSOY ¬
Sahabeden Mümince Bir Bakış

Sadık Tüfekçi

Sadık Tüfekçi ¬
Zaman Yönetimi

Ziya Tüfekçi

Ziya Tüfekçi ¬
Uzun zamandır ihmal ettiğimiz bağımız; akrabalarımız...

HACI AVCI

HACI AVCI ¬
Aynalar Aynalar

Ahmet KADI

Ahmet KADI ¬
Yeşil BMC li Adama

Mehdi Tüfekci

Mehdi Tüfekci ¬
Nazım Amcanın Anısına

YUSUF KADIOĞLU

YUSUF KADIOĞLU ¬
Kemençeyi Yaşatmak

Orhan TOPAL

Orhan TOPAL ¬
Memleketimi İsterim
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Haziran 2024

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 12
 Bugün : 271
 Dün : 620
 Toplam : 1875305
 Ip No : 34.239.151.124
   
 

 

Tarih ve Kültür
İşte Yukarıköy Köyü Tarihi
Mubadele ve iskan
Seller Senesi  1929
Yukarıköy e İlk Gelenler
Kültürümüz
Eski Kelimeler
Kullanılan Soyadları
 
Güzel Köyümüz
Yukarıköy Muhtarlık
Yukarıköy Hakkında
Yukarıköy 'de Eğitim
Sportif Faaliyetler
Yukarıköy Haritası
Yararlı Linkler
Trabzon Valiliği
Trabzon Belediyesi
Maçka Belediyesi
Yetişen Değerlerimiz
Köyler ve Muhtarlar
Maçka Türküleri
Turistik Yerler
Eczaneler
Önemli Telefonlar
Trabzonunsesi.com
Devlet Tiyatrosu
Şehir Kameraları
Resmi Gazete
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 

  Güncel | Düğün - Nişan | Vefat - Taziye | Etkinlikler | Video Haber | Foto Haber | Din ve Kültür | Doğum Haberleri | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2008 -2017- Yukarıköy Mahallesi Web Sitesi - Maçka/Trabzon - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.

#include file="alt.asp"-->